0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Nieszczelne dolne źródło pompy ciepła - jak temu zaradzić ? - Uszczelniacze sklep online | uszczelniacze.NET

sty 27, 2024 / Za pomocą Maciej Krysztafkiewicz / in Często zadawane pytania

Uszczelniacz Multiseal F do instalacji dolnego źródła ciepła

Uszczelniacz Multiseal F przeznaczony jest to instalacji wypełnionej glikolem lub roztworem glikolu i wody. Jest to specjalistyczny środek dedykowany właśnie pod pompy ciepła oraz podziemnych układów rur wypełnionych glikolem. Jest to jedyny uszczelniacz Multiseal, który można mieszać z glikolem.  Sprzedajemy ten środek o wielu lat i mamy swoich stałych klientów w postaci firm wykonujących podziemne źródła ciepła, zarówno w postaci odwiertów głębinowych jak i instalacji kładzionej płytko pod powierzchnią gruntu. Sprzedajmy Mutliseal F w naszym sklepie i sami też zalewamy instalacje glikolowe. Mamy bardzo dobre informacje zwrotne zarówno o skuteczności uszczelniania jak i o brak interakcji uszczelniacza z urządzeniami grzewczymi.  Jeżeli uszczelniacz zostanie poprawnie wlany do układu i układ ten nie zostanie zapowietrzony to nie ma możliwości negatywnego wpływu na wymiennik pompy ciepła.

W przypadku jeżeli pompa ciepła jest jeszcze na gwarancji, a serwis urządzenia nie chce się zgodzić na przedłużenie gwarancji (ma prawo tak zrobić) należy rozważyć zamontowanie wymiennik ciepła na instalacji przed pompą ciepła tak żeby uszczelniacz nie miał kontaktu z wymiennikiem pompy ciepła.

Jak działa Multiseal F do instalacji napełnionych glikolem ?

Multiseal F to siostrzany środek uszczelniacza Mutliseal 30 E. Są to uszczelniacze do naprawy bezinwazyjnej instalacji, gdzie wyciek nie jest większy niż 10 litrów na dobę. Różnica pomiędzy uszczelniaczami wynika z faktu, że jedynie Mutliseal F można wlewać do instalacji z glikolem lub roztworem glikolu. Nadaje się także do naprawy instalacji wypełnionych solanką.  Uszczelniacz Multiseal F działa na zasadzie krystalizacji w kontakcie z powietrzem atmosferycznym, nawet w przypadku bardzo niewielkiego dostępu do powietrza. Uszczelnienie takie w przypadku odwiertów głębinowych będzie miało miejsce, jedynie cały proces wydłuży się o kilka dób. 

Skuteczność uszczelniacza Mutliseal F do naprawy kolektorów gruntowych.

Na podstawie wielu lat pracy z uszczelniaczem Mutliseal F mogę potwierdzić, że skuteczność uszczelniacza waha od się do 80 - 90 % wszystkich naprawianych instalacji. W żadnym przypadku nie ma możliwości otrzymania gwarancji 100 % skuteczności uszczelniacza. 

Ile kosztuje uszczelnienie dolnego źródła ciepła.

W przypadku bezinwazyjnej prawy instalacji za pomocą Multiseala F zawsze proponuję wlewanie uszczelniacza w ilości odpowiadającej 1 do 1,5 % zładu uszczelnianej instalacji. W przypadku braku wyników uszczelnienia należy zwiększyć stężenie uszczelniacza do 2- 2,5 % zładu instalacji. Jest to moim zdaniem najbardziej racjonalne rozwiązanie. Bardzo wiele naszych klientów tak uszczelnia instalacji gruntowe i wyniki są bardzo dobre.

Jeżeli instalacja ma kilka obiegów i tylko jeden jest nieszczelny i możliwe jest odcięcie obiegów szczelnych to takie ograniczenie działania uszczelniacza przekłada się automatycznie na zmniejszenie kosztów uszczelnienia instalacji.

Ile kosztuje uszczelnienie podziemnego źródła ciepła ? Przyjmując, że układ ma 300 litrów i potrzeba zrobić stężenie 1,5 % to potrzeba  4,5 litra uszczelniacza Mutliseal F.  

Jak zamówić uszczelniacz Multiseal F ?

Przed wykonaniem zamówienie należy być pewnym, że wypływ czynnika z instalacji nie jest większy niż 10 litrów na dobę. Konieczne jest przygotowanie ilości litrów zładu instalacji  lub części instalacji, która będzie uszczelniana. Bardzo upraszam na to pracę, jeżeli dzwoniąca i zamawiająca uszczelniacz osoba jest przygotowana pod względem ilościowym (ile potrzebuje uszczelniacza) i jakościowym (wie, jaki uszczelniacz potrzebuje). Zapraszam do zakupów przez sklep internetowy i skorzystanie z szybkiej płatności lub kontaktu telefonicznego pod numerem 500 220 316.