Multiseal F to dedykowany środek do naprawy instalacji zalanych roztworem glikolu (etylenowego oraz propylenowego), solanki oraz środków przeciwdziałających zamarzaniu.
Uszczelniacz nie nadaje się do naprawy instalacji wypełnionej roztworem alkoholu.
Multiseal F uszczelnia instalacje wykonane z powszechnie stosowanych materiałów od tworzyw sztucznych, po metale, systemy zaciskowe, ogrzewanie podłogowe itd.
Korek utworzony przez wyciekający z instalacji uszczelniacz tworzy elastyczne uszczelnienie miejsca wycieku. Taki korek, jest w stanie wytrzymać temperaturę do 150 st C i ciśnienie do 5 barów.
Multiseal F - nadaje się do bezinwazyjnej naprawy:
W przypadku używania Multiseal F w instalacjach wewnątrz budynków należy stosować metody wlewania oraz wszystkie zasady zgodnie z instrukcjami siostrzanego środka Multiseal 30 E. Więcej o uszczelniaczu Multiseal 30 E przeczytacie Państwo w zakładce produktu - https://uszczelniacze.net/products/multiseal-30-e-heat-30e. Są to bardzo podobne środki jeżeli chodzi o ich właściwości i naprawę siły wycieku.
Uszczelniacz Multiseal F aplikujemy do instalacji za pomocą specjalistycznej pompy do uszczelniacza https://uszczelniacze.net/products/pompa-reczna-g20-rothenberger, przez grzejnik ( zgodnie z instrukcją wlewania Multiseal 30 E) lub pompą do prób ciśnieniowych. Przed wlaniem uszczelniacza konieczne jest usunięcie wszystkich sitek z filtrów siatkowych. Jest to wymóg bezwzględny, ponieważ filtry przechwycą wszystkie nitki uszczelniające jakie wlaliśmy do układu aplikując uszczelniacz i stanie się on bezużyteczny.
Po zalaniu uszczelniacze instalacja powinna ulec naprawie w ciągu 5 do 7 dni.
Uszczelniacz Multiseal F nadaje się do uszczelniania instalacji podziemnych z ograniczonym dostępem powietrza atmosferycznego. Przed aplikacja uszczelniacza warto sprawdzić, jeżeli jest więcej niż jedna pętla instalacji podziemnej, która z nich jest nieszczelna. Taka wstępna diagnostyka pomaga w ograniczeniu kosztów zakupu uszczelniacza. Z doświadczenia wiem, jak pojemne mogą być pionowe wymienniki gruntowe i jakie generują koszty uszczelniacza.
Dobre i skuteczne uszczelnienie zależy od:
Uszczelniacz należy wtłoczyć do instalacji za pomocą pompy do prób ciśnieniowych lub pompy Unipak G 20 - https://uszczelniacze.net/products/pompa-reczna-g20-rothenberger
Najlepsza metodą aplikacji jest upuszczenie płynu z instalacji i dokładne wymieszanie z uszczelniaczem Multiseal F. W przypadku instalacji solarnych wymagany roztwór uszczelniacza wynosi 1,5 do 2 % w stosunku do całkowitej ilości płynu w uszczelnianym układzie. Wymieszany uszczelniacz należy wprowadzić do układu za pomocą pompy do prób ciśnieniowych lub pompy G20 https://uszczelniacze.net/products/pompa-reczna-g20-rothenberger. Pompa obiegowa musi działać tak długo jak to będzie możliwe, układ powinien działać w normalnym roboczym ciśnieniu oraz temperaturze. Uszczelniacza nie trzeba usuwać z instalacji, środek uszczelniający może pozostać w instalacji tak długo jak to będzie możliwe. Proces uszczelniania może trwać od 5 do 7 dni.