0 0
0
Brak produktów w koszyku.

USZCZELNIACZE MULTISEAL 84 L, 84 i 84 S DO USZCZELNIANIA INSTALACJI WODY PITNEJ W BUDYNKACH

 

Czy uszczelniacz Multiseal jest bezpieczny dla wody pitnej i zdrowia ludzi?
Tak, uszczelniacze Mutliseal 84 L, 84 i 84 S są legalnie dopuszczone do sprzedaży w Polsce. Zostały przebadane przez odpowiednie instytuty i otrzymały akceptację do użycia w instalacjach wody pitnej.

 

Jak sprawdzić ile wody ucieka z instalacji w ciągu doby?
Proszę nie sugerować się wodomierzem i jego wskazaniami. Cześć wodomierzy posiada jeszcze błąd pomiarowy w postaci progu rozruchu, tylko te najnowsze wodomierze są wstanie uchwycić wypływ wody w postaci kropelkowania. Innymi słowy trzeba się znać na klasach dokładności wodomierzy, żeby określić czy wskazania pokazują rzeczywisty ubytek wody. 

 

Jedyną pewną metodą jest prosta próba ciśnieniowa. Potrzebujemy najprostszy manometr – nawet taki za 5 zł za marketu – będzie dobry.
Robimy próbę ciśnieniową, podpinamy za pomocą wężyka gumowego w oplocie manometr do instalacji – np. przez zawór pod umywalką.
Zakręcamy główny zawór wody, obserwujemy spadek ciśnienia w czasie np. 10 minut (lub w innym okresie czasu).
Odkręcamy zawór na powrót, dopełniamy instalację wodą. Odkręcamy kran (w kuchni) upuszczając tyle wody, ile spadło w czasie poprzedniej próby w ciągu okresu badawczego – w ciągu tych 10 minut. 

 

Mierzymy ile wody wypuściliśmy. Jest to ubytek w ciągu 10 minut – mnożymy tą ilość wody razy 6 i mamy wypływ wody na godzinę. Potem mnożymy razy 24 i mamy ilość wycieku na dobę

 

BEZPIECZEŃSTWO
W przypadku kontaktu Multiseal’a z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i skorzystać z pomocy lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą, przemyć dużą ilością czystej wody.
Podczas napełniania i wypuszczania Multiseal’a z instalacji należy nosić rękawice, okulary ochronne lub zadbać o ochronę twarzy. Multiseal nie jest toksyczny w określonym rozcieńczeniu. Nie należy go spożywać.
W przypadku rozlania preparatu na podłogę, należy usunąć go z powierzchni zanim dojdzie do jego krystalizacji.

 

UTYLIZACJA
Multiseal może być traktowany jako zanieczyszczona woda, tak więc może być odprowadzany wprost do kanalizacji. 

 

SKŁAD
Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa.

 

OKRES WAŻNOŚCI
Pięć lat od daty produkcji.
Osad w butelce jest normalny i nie należy się nim przejmować. Przed przystąpieniem do uszczelnienia należy środek uszczelniający dokładnie wymieszać.