0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Uszczelnienie instalacji grzewczej z kotłem na paliwo stałe 

 

Ze względu na siłę wycieku z instalacji należy wybrać właściwy środek chemiczny. Trzeba wiedzieć ile wody wypływa z instalacji w ciągu 24 godzin. To podstawa.
Ilość dolewanej wody można sprawdzić na wodomierzu (sprawdzenie stanu wodomierza przed i po dolewaniu wody do instalacji).

 

ZAWSZE PROSZĘ PAMIĘTAĆ O WYJECIU FILTRA SIATKOWEGO Z INSTALACJI. POWINIEN ZNAJDOWAĆ SIĘ PRZY POMPIE CYRKULACYJNEJ BLISKO KOTŁA. 
ZDARZA SIĘ, ŻE FILTRY SĄ DWA JEDEN PRZY POMPIE CO, DRUGI PRZY POMPIE CYRKULACJI ZBIORNIKA Z CIEPŁĄ WODĄ. Z OBYDWU FILTRÓW NALEŻY USUNAĆ SIATKĘ. 

 

Uszczelnienie może mieć miejsce tylko przy temperaturze powyżej 10ºC.
Do uszczelniania instalacji CO z kotłem na paliwo stałe lub olej opałowy stosujemy trzy podstawowe rodzaje uszczelniaczy.
 
Multiseal 24 - uszczelniacz do rur instalacji CO.
 
Nadaje się do uszczelniania instalacji z wszystkich materiałów (od stali i miedzi po PEX). Jedynie nie polecam uszczelniania instalacji wykonanej z systemów klejonych Genova i NIBCO.
 
Multiseal 24 nadaje się do uszczelnienia instalacji CO, gdzie wyciek nie jest większy niż 1 litr w ciągu 24 godzin.
 
Kup Multiseal 24: https://uszczelniacze.net/products/multiseal-24-wyciek-wody-nie-jest-wiekszy-niz-1-litr-na-dobe-copy-product

 

Multiseal Special – uszczelniacz do rur instalacji grzewczej. Jest to środek do uszczelniania instalacji grzewczych z wszystkich materiałów (od stali i miedzi po rury PEX). Nie polecam używania uszczelniaczy do rur klejonych w systemie Genova – NIBCO

 

Multiseal Special – używany jest do uszczelniania instalacji grzewczych, gdzie wyciek nie jest większy niż 15 litrów na 24 godziny. 
 
Kup Multiseal Special: https://uszczelniacze.net/products/Multiseal%20Special%20-%20do%20rur%20instalacji%20grzewczej%20z%20kot%C5%82em%20na%20paliwo%20sta%C5%82e

 

Multiseal TD – uszczelniacz do instalacji CO. Środek dedykowany do wszystkich materiałów (od stali po rury PEX). Nie zalecamy używania uszczelniaczy z rurami PVC systemu Genova NIBCO. 
 
Mutliseal TD należy użyć w przypadku, kiedy wyciek nie jest większy niż 25 litrów wody w ciągu 24 godzin

 

Kup Multiseal TD: https://uszczelniacze.net/products/multiseal-td-do-rur-instalacji-grzewczej-z-kotlem-na-wegiel

Zgodnie zaleceniami producenta uszczelniacz powinno być wylać instalacji po około 2 miesiącach po zalaniu instalacji. W Polsce jednak nikt tak nie robi, nie wiem czy z lenistwa czy niewiedzy. Każde wylewanie wody z instalacji to proszenie się o kłopoty z wyciekiem, może rzeczywiście lepiej nie ruszać tej wody. 

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO 

 

W przypadku kontaktu uszczelniacza z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody. W razie konieczności skorzystać z porady lekarza. 

 

W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością czystej wody

 

Podczas napełniania instalacji uszczelniaczem Multiseal należy nosić rękawice oraz okulary ochronne. Multiseal nie jest toksyczny, nie należy go jednak spożywać. 

 

 

UTYLIZACJA

 

 

Multiseal
 
może być traktowany jako zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji

 

 

SKŁAD

 

Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa

 

 

OKRES WAŻNOŚCI

 

5 lat do daty produkcji. Produkt należy chronić przed mrozem

 

Osad w pojemnikach jest normlany. Przez wlaniem uszczelniacza, na dnie butelki lub pojemnika
 
nie może zalegać warstwa włókien uszczelniających.