0 0
0
Brak produktów w koszyku.

 

Kiedy użyć uszczelniacz do wycieku? 

 

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że uszczelniacz nie jest środkiem, który pomoże w każdym przypadku i na zawsze. 
 
Proponuję Państwu bardzo szeroką gamę uszczelniaczy podzielonych na różne instalacje i siły wycieku. Ta mnogość środków uszczelniających pozwala optymalnie dobrać środek chemiczny do Państwa instalacji i wycieku wody. Takie rozwiązanie pozwala na jak najbardziej skuteczne i trwałe wykonanie bezinwazyjnej naprawy instalacji lub kotła. 
 

 

 

Cieknący kocioł 
Możliwa jest naprawa kotłów na paliwo stałe lub olej opałowy jedynie jeżeli wypływ wody wynosi mniej niż 35 litrów na dobę.
Nie można naprawić cieknących kotłów gazowych.
Im kocioł jest starszy tym uszczelnienie jest mniej trwałe.
Siła wycieku wody wpływa na skuteczność i trwałość uszczelnienia – zaklejone duże wycieki są mniej trwałe niż zaklejone małe wycieki.
 
Warunkiem wykonania uszczelniania kotła jest to, czy Państwa instalacja ma zawory (lub choć jeden zawór) przy każdym grzejniku.
Nie ma znaczenia materiał z jakiego wykonana jest instalacja.
Nie ma znaczenia czy instalacja ma obieg otwarty czy zamknięty.
Silnie zanieczyszczone instalacje stalowe mają gorszą skuteczność uszczelnienia.

 

 

Instalacja CO
Jeżeli w instalacji jest kocioł gazowy i na paliwo stałe, zawsze wlewamy uszczelniacz dedykowany pod kocioł gazowy – czyli Multiseal 30 E, nigdy odwrotnie.
Starsze instalacje z grzejnikami żeliwnymi mają dużo większy zład wody niż nowe instalacje i dlatego koszty wykonania uszczelniania są znacznie większe, a uszczelnienie chemiczne po prostu przestaje się opłacać.
Jeżeli wyciek jest zbyt mały, że podjąć się jego diagnostyki, uszczelniacz chemiczny pozostaje jedynym wyjściem na jego usunięcie.

 

 

Woda pitna (zimna i ciepła)
Zalecam uszczelniacze do wody pitnej w przypadku uporczywych i trudnych do diagnostyki wycieków wody z instalacji wewnątrz budynków.
Uszczelniacze z serii Multiseal 84 nie nadają się do naprawy rurociągów podziemnych.
Uszczelniacze z serii Multisela 84 nie nadają się na naprawy instalacji basenowych.

 

 

Instalacja kanalizacyjna
Uszczelniacz Multiseal Afloss nie nadaje się do napraw instalacji kanalizacyjnej w budynkach wielorodzinnych z powodu braku możliwości zakorkowania rury kanalizacyjnej poniżej mieszkania z uszkodzoną instalacją.
Praktycznie nie ma możliwości zatkania instalacji kanalizacyjnej poniżej uszkodzonego miejsca, bez rozcinania rur i korkowania tradycyjnymi metodami. Korki na sznurkach nie robią roboty, przetestowałem to wielokrotnie.
Nie należy podejmować się uszczelnienia instalacji bez wcześniejszej inspekcji rury kamerą TV.
Należy pamiętać, że najlepszą skuteczność ma uszczelniacz w czystej instalacji bez osadów.