0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Instrukcja wlewania uszczelniacza Multiseal Afloss

 

Nie ma uszczelnienia bez możliwości zakorkowania instalacji, tak aby spiętrzyć wodę w rurach i uszczelniacz mógł swobodnie opaść do miejsca nieszczelności i skrystalizować w miejscu nieszczelności zatykając wyciek wody.

 

Multiseal Afloss może być użyty w rurach plastikowych (PVC) oraz żeliwnych. Ważne, żeby instalacja nie miała osadów i szlamu na ścianach rury.

 

Konieczne jest zatkanie instalacji tak blisko miejsca nieszczelnoścci jak to jest możliwe. Idealnie jest wykonanie inspekcji TV rur przed planowaniem uszczelnienia. Jeżeli istnieje taka możliwość należy dowiedzieć się, co powoduje wyciek. Jeżeli wyciek spowodowany jest przez nieszczelności połączenia rur (brak uszczelki) lub niewielkie uszkodzenie mechaniczne to jest szansa na bezinwazyjną naprawę instalacji.
 
Cały proces uszczelnienia polega na wlaniu do zatkanego korkiem fragmentu instalacji wody z uszczelniaczem Multiseal Afloss lub samego uszczelniacza.
 
Uszczelniacz pod wpływem ciśnienia wody będzie wypływał z instalacji, co spowoduje jego krystalizację. Cały proces trwa od 4 do 5 dób. Nie można wtedy korzystać z tej części kanalizacji. 

 

Po okresie, kiedy płyn uszczelniający pozostał w rurach należy delikatnie (w miarę możliwości) wypuścić uszczelniacz z instalacji do pojemnika. Jest możliwe ponowne użycie uszczelniacza, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 
Instalację należy przywrócić do życia, połączyć rury i używać łazienki lub kuchni. 

 

Przy wlewaniu proszę pamiętać o rękawicach i okularach ochronnych.