0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Instrukcja wlewania uszczelniacza Multiseal Afloss (Drain)

Jak nie zmarnować wydanych pieniędzy na uszczelniacz i skutecznie, bezinwazyjnie naprawić instalację odpływową ?

Nie ma możliwości naprawy instalacji przez przelewanie uszczelniacza przez rury. Wlewanie uszczelniacza do odpływu np. umywalki nic nie da. Uszczelniacz nie będzie wystarczająco długo w instalacji, aby stworzyć korek w miejscu nieszczelności.  Uszczelniacz nie tworzy warstwy na wewnętrznych ściankach rur. Działa doraźnie i miejscowo w miejscu nieszczelności. Nie jest środkiem prewencyjnym, zabezpieczającym instalację, tylko działającym tylko i wyłącznie w miejscu nieszczelności, tam gdzie płyn uszczelniający wycieka z instalacji. 

Konieczne jest zatkanie instalacji (zwykle przez jej rozpięcie) poniżej miejsca wycieku. Instalację można zatkać dedykowanym korkiem plastikowym do danej średnicy rury lub gumowym korkiem rozprężnym (pełny asortyment dla wszystkich średnic w naszym sklepie). W tym celu konieczny jest dostęp do instalacji i dlatego użycie uszczelniacza jest bardzo utrudnione w budynkach wielorodzinnych, gdzie rury kanalizacyjne zabudowane są w szachty instalacyjne. Większość prac wykonywanych środkiem Multiseal Afloss (Drain) to uszczelniania w budynkach jednorodzinnych. 

Warto przed podjęciem decyzji o kupnie uszczelniacza zobaczyć co jest przyczyną wycieku wody, w tym celu konieczne jest wykonanie inspekcji wizyjnej rur kamerą . Jest to o tyle ważne, że  nie wszystkie nieszczelności mogą zostać uszczelnione środkiem Multiseal Afloss (Drain). Kamerą inspekcyjną z łatwością dojrzymy rozłączenia rur, duże uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia, zmiażdżenia oraz przewierty. Takie uszkodzenia bardzo trudno uszczelnić bezinwazyjnie. Wykonana naprawa może nie wytrzymać próby czasu oraz naporu wody. 

Uszczelniacz Multiseal Afloss (Drain) moim zdaniem dedykowany jest do niewielkich nieszczelności - szczególnie tych na połączeniach rur, gdzie brakuje uszczelki lub uszczelka jest częściowo wysunięta z kielicha. Duża skuteczność środka potwierdzona jest przez nas także w przypadku niewielkich przewiertów w rurach. 

Jeżeli instalacji jest w użyciu dłużej niż rok to warto przepłukać instalację wodą. W czasie inspekcji kamerą TV widoczne są ściany instalacji od wewnątrz, łatwo można wtedy zobaczyć jak wygląda stan czystości instalacji.  W tym celu warto użyć węża z końcówką do rur lub węża do mycia rynien podłączonej do klasycznej myjki ciśnieniowej.  Najlepiej uszczelniane są instalacje nowe, nie zabrudzone.  Po umyciu skuteczność środka uszczelniającego znacznie wzrasta, dlatego warto poświęcić czas na dobre przygotowanie instalacji. 

Wylewanie płynu uszczelniającego  po zakończonym procesie uszczelnienia. Uszczelniacz Mutliseal Afloss (Drain) powinien pozostać w uszczelnianej minimum jeden dzień, najlepiej 2 do 3 dni. W tym czasie nie ma możliwości używania instalacji.  Wylewanie płynu ze spiętrzonej instalacji to bardzo newralgiczny moment całej operacji uszczelnienia. Nagłe otwarcie korka spowoduje gwałtowny wypływ wody z instalacji, który spowodować może wyrwanie korka z miejsca nieszczelności. Warto poświęcić trochę czasu na zakończenie, aby nie zmarnować wszystkich wcześniejszych wysiłków. Płyn uszczelniający w wodą powinien jak najbardziej spokojnie wypłynąć z instalacji. Czasami się to udaje, a czasami nie. 

Warto zebrać wodę z uszczelniaczem, jest możliwość ponownego uszczelniania instalacji tym samym płynem jeżeli zajdzie taka potrzeba. Konieczne jest ponowne zatkanie instalacji i wlanie płynu jeszcze raz. Uszczelniacz Multiseal Afloss (Drain) może być używany wiele razy.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba i płyn uszczelniający Afloss ( Drain) trzeba będzie wylać do kanalizacji to nie ma żadnego problemu. Środki Multiseal są przyjazne dla środowiska i mogą być wylewane wprost do kanalizacji.