0 0
0
Brak produktów w koszyku.

INSTRUKACJA WLEWANIA USZCZELNIACZA MULTISEAL 30 E

1. ZAWSZE NALEŻY USUNĄC FILTR SIATKOWY Z INSTALACJI. Znajdziecie go Państwo pod kotłem gazowym. 
2. Moim zdaniem jedynym sensowym sposobem wlewania uszczelniacza do instalacji grzewczej to nalewanie uszczelniacza wprost do grzejnika.
3. Uszczelniacza Mutliseal 30 E nie wylewa się z instalacji, może pozostać w niej na stałe. W tym czasie nie zakładamy wkładów filtra siatkowego.


Jak to zrobić?

Wybrać grzejnik z łatwym dostępem do korków po przeciwnej stronie niż jest głowica termostatyczna. 
Pierwszy krok to odciąć grzejnik od reszty instalacji zamykając go za pomocą zaworów  oraz głowicy termostatycznej
Drugi krok to wypuszczenie z grzejnika takiej ilości wody ile trzeba wlać uszczelniacza. 
Na początek odkręcamy korek z zaworem do odpowietrzania, a później korek w dolnej części grzejnika.  Uszczelniacz wlewamy za pomocą lejka przez korek z odpowietrznikiem ( ten z dołu uprzednio zamykamy). Dopełniamy grzejnik do końca wodą i zamykamy korek. Otwieramy zawory grzejnika, podłączamy go na powrót do instalacji. Odpowietrzamy grzejnik. Uzupełniamy poziom wody w kotle. Załączamy kocioł gazowy i grzejemy na takich ustawieniach jak zwykle.

Zasadą działania uszczelniacza Multiseal 30 E jest pozostawanie w ciągłym ruchu w zagrzanej instalacji. Uszczelniacz musi krążyć po całej instalacji, dlatego konieczne jest otwarcie zaworów trój i czwór drożnych. Ważne jest otwarcie wszystkich grzejników oraz pętli ogrzewania podłogowego.

Grzejemy tak jak zawsze, ciśnienie na kotle takie jak zawsze.

Uszczelniacz nie zrobi krzywdy zaworom, głowicą termostatycznym, rotametrom, zaworom odpowietrzającym.

Wynik działania uszczelniacza.

Już po jednym dniu powinno być widać, że uszczelniacz zadziałał. Zdarzają się jednak przypadku, że czasami trzeba czekać na wynik uszczelniania 7 do 10 dni. Jeżeli po tym okresie nie będzie widać wyników oznacza to, że uszczelniacz nie zadziałał.