0 0
0
Brak produktów w koszyku.

Dlaczego uszczelniacz nie zadziałał ? - Uszczelniacze sklep online | uszczelniacze.NET

sty 06, 2024 / Za pomocą Maciej Krysztafkiewicz / in Często zadawane pytania

Uszczelniacze do instalacji wodnych ogólnie nie są środkami tanimi. Oczywiście są dostępne na rynku płyny uszczelniające o cenach, które sugerują ich legendarną skuteczność, gdzie  za 100 pln (dosłownie) można dokonać sławetnej próby uszczelnienia instalacji. Wróćmy jednak do środków uszczelniających, gdzie litr specyfiku oscyluje w granicach 200 - 250 zł , W przypadku naprawy instalacji CO w budynku jednorodzinnym średnio koszt uszczelniacza wynosi 600 - 800 zł. Piszę o tym, ponieważ kwestia ceny będzie bardzo ważna dla naszych rozważań.  

Dlaczego uszczelniacz nie zadziałał ?  Moja główna lista przyczyn - niepowodzenia w bezinwazyjnej naprawie instalacji. 

 

  1. Kupno taniego uszczelniacza - jak w praktycznie każdym przypadku, kupowanie progowo tanich produktów w żadnym przypadku nie gwarantuje sukcesu operacji uszczelniania. Cena nie wzięła się z niczego. Badanie naukowe i rozwój produktu kosztują, dlatego warto inwestować w droższe środki, lepiej działające, o dużo bardziej skutecznych formułach.  W przypadku kupna najtańszego uszczelniacza proszę nie być zdziwionym, że skuteczność środka będzie jeszcze niższa niż deklarowana przez wiodących producentów. 
  2. Przed zakupem uszczelniacza zawsze warto zapoznać się z jego deklarowaną skutecznością. Na przykład w przypadku uszczelniaczy Multiseal do wody pitnej skuteczność wynosi tylko 30 % w porównaniu do uszczelniaczy do CO, gdzie skuteczność wynosi blisko 90 %. Warto mieć świadomość, że tylko 3 na 10 uszczelnianych instalacji będzie skutecznie i trwale naprawionych.
  3. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją wlewania uszczelniacza. Sprawdzić ile środka uszczelniającego potrzeba do prawidłowego zalania naszej nieszczelnej instalacji. To jest podstawa. W każdym kolejnym tygodniu odbieram po kilka telefonów osób, które chcą kupić 1 litr uszczelniacza. Nic nie przeczytały, nie wiedzą co., z czym i dlaczego, ale potrzebują 1 litr środka uszczelniającego. Co najlepsze, nie mają rozeznania jaki środek jest do jakiej instalacji. Najlepiej kupić najtańszy uszczelniacz do instalacji CO (w naszym przypadku jest to Multiseal 24 i wlać do instalacji).  To musi pomóc, bo sąsiad wlewał i zadziałało. Co, wlewał, kiedy i jak.  Powaga sytuacji jest tak, że wlanie uszczelniacza dedykowanego do kotła węglowego do instalacji z kotłem gazowym jest w stanie unicestwić wymiennik tego drugiego. Taka ciekawostka.  Każdy uszczelniacz zadziała dopiero w odpowiednim stężeniu. Wlewanie uszczelniacza  na ślepo bez obliczenia ilości wody w instalacji  kompletnie mija się z celem.  Wlewanie uszczelniacza w ilości 1 litr do instalacji prowadzi tylko do generowania kosztów nic po za tym. Uszczelniacze zaczynają działać od stężenia 2 % w górę.  Zawsze warto zadzwonić i zapytać. Na pewno doradzimy.
  4. Warto czytać instrukcje poprawnego wlewania uszczelniacza do instalacji. Pomysły wlewania uszczelniacza o jakich słyszę w rozmowie z klientami - wow !  Ciekawa sprawa. Niestety kombinowanie nie służy nikomu i niczemu. Na każdej stronie produktu jest prosta, prymitywna metoda wlewania uszczelniacza do grzejnika. Sam ją stosuję i działa genialnie. 

Podsumowując. 

Należy przemyśleć wybór uszczelniacza pod kątem finansowym

Konieczne trzeba przeczytać podstawowe informacje o środku uszczelniającym. 

Uszczelniacz musi być dobrze dobrany (siła wycieku oraz rodzaj dedykowany pod rodzaj kotła)

Bezwzględnie konieczne jest policzenie ile środka uszczelniającego należy kupić

 

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.