Multiseal 30 E - Układ zamknięty - ubytek wody do 30 l na dobę Maximize

Multiseal 30 E

Kocioł gazowy, rura PEX. Wyciek do 20 litrów na dobę

More details

 • 0,5 L
 • 1 L
 • 2,5 L

7 Items in stock

329,64 zł

USZCZELNIACZ CO MULTISEAL 30 E

Multiseal 30 E przeznaczony jest do uszczelniania wycieków z  instalacji grzewczych  pracujacych na układzie zamkniętym przy kotłach gazowych jedno i dwufunkcyjnych, gdzie wyciek nie jest większy niż 20 litrów na dobę, wedługo producenta jest to 30 l na dobę. Płyn uszczelniający został stworzony specjalnie do instalacji z najnowszymi piecami gazowymi. Uszczelnenianie instalacji CO przebiega w okresie od kilku godzin do kilku dni i nie ma żadnego negatywnego wpływu na żywotność kotła gazowego. 


Film przedstawiający  uszczelniacz do instalacji CO Multiseal 30 E


MULTISEALA 30 E NIE USUWA SIĘ Z INSTALACJI, POZOSTAJE NA STAŁE W RURACH I GRZEJNIKACH DOSZCZELNIAJĄC W MIARĘ POTRZEBY CAŁĄ INSTALACJĘ. NIE MA POTRZEBY USUWANIA PREPARATU Z INSTALACJI POZA OKRESEM GRZEWCZYM.

Multiseal 30 E jest dedykowany dla instalacji z rur ALU PEX połączonych złączkami zaciskowymi.  Płyn do uszczelniania instalacji centralnego ogrzewania wyjątkowo sprawdza się przy wyciekach, które pojawiają się periodycznie np. w czasie kiedy instalacja chłodnie lub gwałtownie się rozgrzewa.  

Jaka jest skuteczność uszczelniania Multisealem 30 E ? - moja prawktyka wykazała, że  8 na 10 zalanych Multisealem 30 E instalacji jest uszczelniana. Z tego 1 na 10 instalacji uszczelniana jest cząstkowo tzn. wyciek pozostaje, ale jest bardzo zmniejszony, 1 instalacja na 10 zalanych nie jest uszczelniana w ogóle.


Ważną sprawą dla podniesienia skuteczności wykonane uszczelnienia jest czystość wody w instalacji CO. Przed wykonaniem  uszczelniania zalecam zawsze wymianę wody w instalacji CO, czasami konieczne jest płukanie instalacji środkami chemicznymi ( wykonuję takie usługi ). Podsumowując czystość wody w instalacji ma znaczenie jeżeli chodzi o skuteczność uszczelnienia.

Zasadą działania Multiseal’a 30 E jest jego krystalizacja w kontakcie z powietrzem atmosferycznym w miejscu wycieku.  Niezbedne do działania uszczelniacza jest zapewnienie cyrkulacji instalacji oraz odpowiednio wysokiej temperatury. Producent zakłada pracę instalacji na podwyższonym parametrze w czasie pierwszych kilku godzin po wlaniu uszczelniacza, ja uważam, że instalacja powinna działać na normlanej codziennej temperaturze, atak aby zachować kompfprt termiczny domowników.

Nie należy zalewać instalacji jeżeli wiadomo będzie, że temperatura cieczy w instalacji spadnie poniżej 10 º C

Na 100 litrów pojemności instalacji wylewamy nie mniej niz 2,5 litra uszczelniacza. Bardzo ważne jest policzenie pojemności instalacji. Proszę o przesłanie na adres info@termeo.pl wymiarów grzejników oraz powierzchni podłogi z ogrzewaniem podłogowym. Policzę wtedy pojemność, skalkuluję ile potrzeba uszczelniacza i zaproponuję cenę.

Przed wykonaniem uszczelniania konieczne jest usuniecie filtra siatkowego. 

 

SPOSÓB UŻYCIA

 •        Obliczyć należy jaką pojemność ma instalacja,  konieczne będzie zmierzenie wymiarów oraz przeliczenie wszystkich grzejników oraz policzenie powierzchni podłogi z ogrzewaniem podłogowym w domu lub mieszkaniu. 

 •      Należy wyjąć filtr siatkowy. Na czas, kiedy uszczelniacz jest w instalacji, filtr nie może być zamontowany.

jak zrobić uszczelnienie

Filtr siatkowy. Należy zlokalizować tą kształtkę na instalacji, zwykle jest przy kotłe na rurce powrotu wody z instalacji


jak uszczelnić instalacje CO

Rozebrany filtr siatkowy. Należy wyjąć cylinder filtrujący. • Dokładnie należy wymieszać zawrtość butelki z uszczelniaczem. Osad z nitek krzemionkowych jest czymś normalnym. Przed wlaniem uszczelniacza do instalacji zalecam zawsze wymieszanie go z ciepłą wodą w proporcjach 1:1.


 • Najprostyszym sposobem wlania Muliseala 30 E do instalacji jest wykonania aplikacji środka uszczelniajacego przez grzejnik.


jak uszczelnić instalację CO

Na zdjęciu grzejnik. Proszę wybrać duży grzejnik, minimum 100 lub przynajmniej 120 cm długości, tak aby jego pojemność wody pomieściła uszczelniacz plus drugie pojemności wody.

Najpierwsza sprawa to trzeba odciąć grzejnik od reszty instalacji. W tym celu należy zakręcić głwicę termostatyczną czyli nr 1. Następnie trzeba zakręcić zawór rury powrotu. Czasami wystarczy śrubokręt, ale zwykle trzeba mieć klucz imbusowy.  

Jeżeli grzejnik jest odcięty, możemy przez zawór odpowietrzający wypuścić nadmiar ciśnienia w grzejniku. Po wypuszczeniu ciśnienia, zawór odpowietrzający należy zakręcić
Następny krok to podstawienie pojemnika pod grzejnik, pod zawór do wypuszczania wody. Śrubę należy odkręcić i wypuścić wodę. Jeżeli zawór odpowietrzający nr 3 bedzie otwarty woda z dolnego zaworu zaatakuje z dużą siła, dlatego górny zawór radzę mieć zamkniety, a otworzyć go dopiero w ostatniej fazie wypuszczania wody, kiedy wypływ wody bedzie już niewielki.

Multiseal 30 E
 
 
 

 •   Po wypuszczeniu wody należy zamknąc zawór nr 4 i otworzyć zawór odpowietrzajacy nr 3.

 • Przez odkręcony zawór nr 3 bedziemy wlewali rozwodniony uszczelniacz do grzejnika. Możemy to zrobić za pomoca lejka z giętką szyjką, lub urządzenia mojego pomysłu, które moge sprzedać  w cenie 35 zł lub wypożyczyć za 10 zł za tydzień. 
Takim lejkiem można bez problemy zalać uszczelniaczem, każdy grzejnik.
 
 • Po wlaniu całego uszczelniacza zamykamy zawór odpowietrzający nr 3. Odkręcamy zawory nr 1 i nr 2. Zalewamy grzejnik wodą, podłączamy go do instalacji. Do instalacji należy dolać wody i odpowietrzyć.

 • Instalacja jest napełnioina uszczelniaczem i odpowietrzona można zacząć grzać. Producent uszczelniacza zaleca grzanie na wysokiej temperaturze przez około 6 - 8 godzin, zwykle jednak zalecam pozostawienie grzania instalacji na normalnej, komfortowej dla domowników temperaturze.


BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku kontaktu Multiseala 30 E z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i w razie konieczności skorzystać z porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością czystej wody.

Podczas napełniania instalacji Multiseal’em należy nosić rękawice ochronne, okulary ochronne lub zadbać o ochronę twarzy. Multiseal 30 E nie jest toksyczyny w określonym rozcieńczeniu ( nie należy go jednak  spożywać ).

UTYLIZACJA

Multiseal 30 E może być traktowany jak zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji

SKŁAD

Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa

OKRES WAŻNOŚCI

Dwa lat od daty produkcji. Chronić przed mrozem.

 

 

 

Napisz swoją recenzję

Multiseal 30 E

Multiseal 30 E

Kocioł gazowy, rura PEX. Wyciek do 20 litrów na dobę

Napisz swoją recenzję