Multiseal Aflob - Instalacja wewnątrz  budynków Powiększ do pełnego rozmiaru

Multiseal Afloss

Uszczelniacz do rur kanalizacyjnych.

Więcej szczegółów

  • 1 L
  • 5 L

9 dostępnych

448,43 zł

Obniżka!

448,43 zł

Multiseal Afloss przeznaczony jest do uszczelniania wycieków z instalacji kanalizacyjnej wewnątrz budynków.

 

Przedstawiam krótki film mojego autorstwa o uszczelniaczu Multiseal Afloss

 

Multiseal Afloss stosować  można do instalacji  wykonanych z plastiku, żeliwa, ceramiki oraz betonu. Najważniejsze w całym procesie uszczelnienia jest dostęp od instalacji.

Zasadą działania Multiseal’a Afloss jest krystalizacja w kontakcie z powietrzem. W miejscu nieszczelności wypływający z instalacji preparat wytworzy solidne i trwałe uszczelnienie.

Uszczelniaczy z rodziny Multiseal można używać w przypadku, kiedy mamy pewność, że temperatura uszczelnianej instalacji przez cały okres działania preparatu nie spadnie poniżej 10 °C.

SPOSÓB UŻYCIA

Należy przede wszystkim określić pojemność instalacji, alby ustalić potrzebną ilość uszczelniacza do jej zalania. Najważniejszymi informacjami są: średnica rur, materiał z jakiego są wykonane oraz długość instalacji.

W przypadku bardzo zanieczyszczonych rur kanalizacyjnych wymagane jest ich czyszczenie. Proponuje czyszczenie myjką ciśnieniową ze specjalnym wężem do mycia rynien (wypożyczam ten wąż za kwotę 50 zł). W celu napełnienia instalacji uszczelniaczem należy zablokować odpływ wody w pionie kanalizacyjnym korkiem (wypożyczam korki gumowe we wszystkich średnicach) lub zaślepką. Po napełnieniu zatkanej instalacji wodą będziemy mieli pełny obraz intensywności wycieku wody. 

Wysokość słupa wody powinina wynosić 2 metry ponad miejscem, gdzie znajduje się nieszczelność. W praktyce jednak wystarczy słup wody o wysokości około 1 metra.

Multiseal Afloss stosuje się rozcieńczony – 1 l uszczelniacza na 2 - 3 l wody. W zależności od wielkości nieszczelności, poziomu nieszczelności wokół rury, preparat pozostaje w instalacji od jednego do dwóch dni.  Zasada jest taka: im więcej uszczelniacza tym lepiej. Po wypuszczeniu uszczelniacza z instalacji możliwe jest powtórzenie całej operacji aż do skutku. Czasami są to nawet trzy podejścia do tego samego wycieku wody.

 

MAKSYMALNA STRATA WODY

Po napełnieniu i zakorkowaniu nieszczelnej instalacji wodą, należy poddać obserwacji lustro wody w rurze. Uszczelniacz zadziała, jeżeli
w ciągu 15 minut od napełnienia strata wody nie będzie większa niż 70% fragmentu instalacji, który chcemy uszczelnić. Zakładając, że wyciek ma miejsce w rurze o średnicy 50 m, musimy ustalić czy lustro wody opadnie więcej niż 70 cm na długości rury 100 cm w ciągu 15 miunut badania. Jeżeli wyciek jest mniejszy niż strata 70% objętości rury, uszczelniacz powinien zadziałać.

Skuteczność Multiseala Afloss to 50% na tak. Przez skuteczność rozumiem całkowite, pewne i stałe uszczelnienie rury.

 

 

Film przedstawiający działanie preparatu Multiseal Afloss

Link do bloga, gdzie pokazuję jak Multiseal Afloss poradził sobie z zalepieniem dziury w rurze kanalizacyjnej.

http://uszczelniacze.blogspot.com/2018/01/uszczelniacz-do-kanalizacji-multiseal.html

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku kontaktu Multiseal’a  Afloss z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i skorzystać z pomocy lekarza.
W przypadku kontaktu ze skórą, przemyć dużą ilością czystej wody.

Podczas napełniania i wypuszczania Multiseal’a z instalacji należy nosić rękawice, okulary ochronne lub zadbać o ochronę twarzy. Multiseal  Afloss nie jest toksyczny w określonym rozcieńczeniu, nie należy go jednak spożywać.

W przypadku rozlania preparatu na podłogę, należy usunąć go z powierzchni zanim dojdzie do jego krystalizacji.

 

UTYLIZACJA

Multiseal Afloss może być traktowany jako zanieczyszczona woda, tak więc może być odprowadzany wprost do kanalizacji.

Napisz swoją recenzję

Multiseal Afloss

Multiseal Afloss

Uszczelniacz do rur kanalizacyjnych.

Napisz swoją recenzję