Multiseal HR Powiększ do pełnego rozmiaru

Multiseal HR

Środek do czyszczenia instalacji CO. Zużycie 1 litr na 100 litrów instalacji.

Więcej szczegółów

  • 0,5 L
  • 1 L
  • 2,5 L
  • 5 L

Stan: Ostatnie ilości!

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

129,39 zł

Obniżka!

-20%

161,74 zł

MULTISEAL HR

Multiseal HR jest środkiem do czyszczenia instalacji grzewczych, a także instalacji zawierających elementy i urządzenia wyprodukowane
z aluminium. Multiseal HR usuwa rdzę, kamień kotłowy oraz inne osady powstałe w czasie użytkowania instalacji grzewczych. Do przeprowadzenia czyszczenia nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt.

Multiseal HR jest specjalistycznym środkiem do samodzielnego czyszczenia instalacji grzewczych z rdzy, kamienia kotłowego oraz innych osadów. Należy zadbać, żeby instalacja do której wlewany będzie Multiseal HR nie była zanieczyszczona uszczelniaczami oraz środkami przeciw powstawaniu rdzy. W przypadku czyszczenia instalacji z osadów pochodzenia wapiennego możliwe jest powstawanie gazów, dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w układzie grzewczym, który jest czyszczony. Czasami wymaga to zamontowania dodatkowych zaworów odpowietrzających na instalacji. Multiseal HR nadaje się tylko do instalacji grzewczych zalanych wodą.

 

W przypadku bardzo dużego zanieczyszczenia instalacji np. kamieniem kotłowym konieczne jest przepłukanie instalacji i napełnienie ją czystą wodą.

W czasie wykonywania czyszczenia instalacji CO konieczne jest otwarcie wszystkich zaworów w celu zapewnienia swobodnego dostępu dla środka czyszczącego do wszystkich części instalacji.

Na 100 litrów instalacji potrzeba 1 litr Multiseala HR

 Film przedstawiający Multiseal HR

SPOSÓB UŻYCIA

1.1   Na 100 litrów instalacji grzewczej należy wlać 1 litr Multseala HR. Przed wlaniem do instalacji, należy rozcieńczyć go 1:1 z ciepłą wodą.  Najlepszym sposobem wlania środka czyszczącego do instalacji jest użycie ręcznej pompy do prób ciśnieniowych. W przypadku starszych instalacji grzewczych, które są bardziej zanieczyszczone oraz instalacji ogrzewania podłogowego można zwiększyć proporcje użycia środka chemicznego z 1,5 litra Muliseala HR na 100 litrów instalacji.

1.2   Po wlaniu środka należy załączyć pompę cyrkulacyjną. Ruch wody w instalacji sprawi, że środek czyszczący zacznie działać. Płyn musi pozostać w instalacji od 2 do 4 dni. W tym czasie temperatura czynnika grzewczego nie może być niższa niż 60 ºC.

1.3   Po zakończeniu czyszczenia (2 do 4 dni) konieczne jest usunięcie wody ze środkiem czyszczącym oraz przepłukanie instalacji czystą wodą.

1.4   Po zakończeniu czyszczenia można wlewać do instalacji inhibitory i inne środki chemiczne w tym uszczelniacze.

 

 ODKAMIENIANIE  WYMINNIKÓW CIEPŁA

1.1    W przypadku użycia Multiseala HR do odkamieniania wymienników ciepła konieczne jest użycie roztworu Multiseala HR 1:1 z ciepłą wodą. Wymiennik należy podłączyć do pompy cyrkulacyjnej i zalać roztworem środka czyszczącego, aż do otrzymania oczekiwanego efektu. Po wykonaniu czyszczenia konieczne jest jego wypłukanie. Zalecane jest podłączenie wprost do instalacji wodnej i przepłukanie wymiennika przez około 10 minut czystą wodą. Wodę z płukania można wypuścić do kanalizacji.

BEZPIECZEŃSTWO

Należy używać okularów ochronnych, w przypadku kontaktu środka z oczami konieczne jest przemycie dużą ilością czystej wody.
W przypadku rozlania środka na ubranie lub podłogę konieczne jest jak najszybsze zamoczenie ubrań w wodzie oraz usunięcie środka
z podłogi w przeciwnym razie mogą pozostać niezmywalne ślady.

UTYLIZACJA

Środek może być wylewany do kanalizacji.

SKŁAD

Kwas cytrynowy, opóźniacze korozji (inhibitory).

OKRES WAŻNOŚCI

Dwa lata od daty produkcji.

Napisz swoją recenzję

Multiseal HR

Multiseal HR

Środek do czyszczenia instalacji CO. Zużycie 1 litr na 100 litrów instalacji.

Napisz swoją recenzję