Multiseal F Powiększ do pełnego rozmiaru

Multiseal F

Instalacje zalane glikolem, wyciek do 20 litrów na dobę.

Więcej szczegółów

  • 1 L

14 dostępnych

285,00 zł

MULTISEAL  F

Multiseal F przeznaczony jest do uszczelniania instalacji wypełnionych glikolem. Środek nadaje się do uszczelniania instalacji w budynkach – instalacji grzewczych oraz solarnych a także instalacji podziemnych, w tym instalacji pomp ciepła. Multiseal uszczelnia instalacjie, gdzie występuje ubytek wody do 20 litrów na dobę.

Multiseal F uszczelnia instalacje grzewcze pomp ciepła oraz instalacje solarne a także wszystkie inne wypełnione glikolem, w przypadku, kiedy wyciek nie jest większy niż 20 litrów na dobę.

Multiseal F stosuje się do instalacji z tworzyw sztucznych (rury PE), metali oraz rur PEX ze złączkami zaprasowywanymi. Wykonane uszczelnienie ma charakter dynamiczny i działa w bardzo długim okresie czasu. Cały proces polega na wlaniu Multiseala F do układu
i zapewnieniu płynu uszczelniającemu  cyrkulacji w uszczelnianej instalacji, tak aby uszczelniacz swobodnie krążył po układzie.

Multiseal F jest wyjątkowy z całej gamy uszczelniaczy firmy UNIPAK. Środek uszczelnia podziemne instalacje pomp ciepła, w tym nieszczelności odwiertów wgłębnych. Multiseal F nie potrzebuje kontaktu z powietrzem atmosferycznym, dlatego idealnie nadaje się do instalacji podziemnych, gdzie wyciek wody nie jest większy niż 20 litrów na dobę.

Na 100 litrów instalacji wlewamy 2 litry Multiseal'a F.

 

  

Film przedstawiający Multiseal F

SPOSÓB UŻYCIA

 

1.1  Multiseal F należy wymieszać w proporcjach 1:1 z czynnikiem w uszczelnianej instalacji. Uszczelniacz w koncentracie jest bardzo gęsty
i dlatego należy go rozrzedzić.

1.2  Z uszczelnianej instalacji należy usunąć filtry, sitka oraz mierniki ciepła. Wszystkie te części instalacji mogą zostać zalepione przez uszczelniające nitki, z których składa się uszczelniacz. Uszczelniana instalacja musi zostać napełniona czynnikiem oraz odpowietrzona. Bardzo ważne jest odpowietrzenie pompy cyrkulacyjnej instalacji.

1.3  Uszczelniacz do instalacji wprowadzamy za pomocą ręcznej pompy do prób ciśnieniowych. W czasie uszczelniania należy zachować standardowe ciśnienie robocze instalacji.

1.4  W przypadku instalacji grzewczych należy ustawić maksymalną temperaturę pracy instalacji. Wysoki parametr powinien zostać utrzymany przez około 7 godzin. Podwyższenie temperatury instalacji ma na celu intensyfikowanie procesu uszczelnienia. Według producenta uszczelnienie nastąpić powinno od jednego do kilku dni. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że potrzeba dłuższego czasu, aby np. podziemna instalacja pompy ciepła została uszczelniona.

1.5  Multiseal F pozostaje w instalacji. Nie ma potrzeby wylewania go z instalacji, pozostaje w niej dynamicznie ją doszczelniając.

 

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą należy przemyć czystą wodą.

Multiseal F nie jest toksyczny, należy jednak zachować środki ostrożności jak przy obchodzeniu się z chemikaliami.

UTYLIZACJA

W przypadku potrzeby pozbycia się środka uszczelniającego z układu powinien być traktowany jak środek, do którego został wlany i tak samo powinien być utylizowany.   

SKŁAD

Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa

OKRES WAŻNOŚCI

Chronić przed mrozem

Pięć lat od daty produkcji.

Napisz swoją recenzję

Multiseal F

Multiseal F

Instalacje zalane glikolem, wyciek do 20 litrów na dobę.

Napisz swoją recenzję