Multiseal 24 - Układ otwarty - ubytek wody do 30 l na dobę Maximize

Multiseal 24 Układ otwarty.Kotły na paliwo stałe. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 24 przeznaczony jest do uszczelniania wycieków wody w instalacjach z piecem na paliwo stałe.  Multiseal 24 uszczelnia instalacje, gdzie ubytek wody nie jest większy niż 30 l na dobę. Uszczelniacz idealnie nadaje się do uszczelniania cieknących kotów węglowych. 

More details

 • 0,5 L
 • 1 L
 • 2,5 L
 • 5 L

34 Items in stock

227,55 zł

MULTISEAL 24

Multiseal 24 – uszczelnia instalacje centralnego ogrzewania z naczyniem wyrównawczym – czyli przede wszystkim instalacje z piecami na paliwo stałe, kiedy wyciek jest nie większy niż 30 l na dobę. 

Multiseal 24 stosuje się do uszczelniania instalacji wykonanych z wszystkich dostępnych materiałów instalacyjnych. Płynny uszczelniacz do instalacji CO nie działa jednakowo ze wszystkimi typami rura. Najlepiej radzi sobie z wyciekami w instalacjach z rur stalowych, miedzianych oraz PP, najdłużej uszczelnienie trwa w instalacjach z rur PEX.

Multiseal 24 nie zmniejsza średnicy uszczelnianych rur, jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. Uszczelnienie ma miejsce, tylko w miejscu, gdzie wypływający z nieszczelnej instalacji uszczelniacz ma kontakt z powietrzem atmosferycznym.  Płynny uszczelniacz do instalacji CO jest bezpieczny dla pomp cyrkulacyjnych oraz zaworów termostatycznych. w przyapdku tych ostatnich muszą przez czas uszczelnienia pozostawać otwarte. Należy jedynie wyjąć filtr siatkowy z zalewanej instalacji.

Zasadą działania Multiseala 24 jest jego krystalizacja w kontakcie z powietrzem atmosferycznym w miejscu wycieku. Niezbędne dla prawidłowego i skutecznego działania uszczelniacza są ruch cieczy w instalacji oraz temperatura.  W czasie całego „pobytu” uszczelniacza w instalacji powinna działać pompa cyrkulacyjna oraz powinna zostać utrzymywana podwyższona temperatura. Najlepiej więc uszczelniać instalacje w czasie sezonu grzewczego, nie jest to jednak warunek konieczny.

Nie należy zalewać instalacji jeżeli wiadomo będzie, że temperatura cieczy w instalacji spadnie poniżej 10 º C

 

Multiseal 24 stosuje się do uszczelniania instalacji wykonanych z wszystkich dostępnych na polskim rynku materiałów instalacyjnych. Zasadą działania Multiseal,a 24 jego krystalizacja w kontakcie w z powietrzem atmosferycznym, powstałe w ten sposób uszczelnienie jest trwałe i odporne na różnice temperatur. Warunkiem zastosowania preparatu w instalacji jest stworzenie  cyrkulacji w układzie za pomocą pompy cyrkulacyjnej. Uszczelniacz musi swobodnie krążyć w układzie grzewczym.  Multiseal 24 nie nadaje się więc do grawitacyjnych instalacji grzewczych.

Uszczelniaczy z rodziny Multiseal można używać w przypadku, kiedy mamy pewność, że temperatura uszczelnianej instalacji przez cały okres działania preparatu nie spadnie poniżej 10 ° C.

Na 100 litrów wody w instalacji wlewamy 1,5 l. Multiseal 24

SPOSÓB UŻYCIA

 1. 1.       Obliczyć należy ile wody mieści nasza instalacja. Należy wziąć pod uwagę pojemność kotła

( najlepiej zadzwonić na infolinie producenta ), pojemność naczynia wyrównawczego, pojemność rur i grzejników. Pomocne będą poniższe tabele.

 1. 2.       Najłatwiej wlać Multiseal do instalacji przez kocioł ( np. wypuszczając nieco wody z kotła i wlewając Multiseal np. przez wykręcony termometr ) lub w obieg bojlera lub po prostu w do kaloryfera( uprzednio do zakręcając na zaworach i upuszczając odpowiednią ilość wody.) Najlepsze rezultaty przynosi  wlewanie do instalacji rozmieszanego z ciepłą wodą Muliseal’a 24  w proporcjach 1:1.
 2. 3.       Należy pamiętać o wykręceniu filtra siatkowego na powrocie instalacji
 3. 4.       Po wlaniu Multiseala 24 instalację należy zalać wodą i odpowietrzyć.
 4. 5.       Należy włączyć na pompę obiegową na chwil parę, tak żeby przemieszała wodę z uszczelniaczem w instalacji. Proszę upuścić trochę wody z różnych grzejników w celu kontroli poziomu współczynnika PH wody w instalacji. Jeżeli papierek lakmusowy przyjmie kolor taki jak na opakowaniu Multiseala – znaczy, że dobrze obliczyliśmy pojemności wodną instalacji, jeżeli jednak kolor będzie zbyt „blady” dolewamy środka do instalacji. Woda w instalacji po prawidłowej aplikacji Multiseal’a 24 powinna mieć współczynnik  PH pomiędzy 10 a 11. Wyznaję zasadę, że lepiej wlać trochę więcej niż za mało i zasada ta bardzo sprawdza się w temacie uszczelniaczy.
 5. 6.       Następnie należy wygrzać instalację na wysokim parametrze, im wyższa temperatura, tym lepiej przez okres 6 do 8 godzin, w tym czasie zawory trój i czwórdrożne muszą być maksymalnie otwarte.
 6. 7.       Uszczelniacz pozostawić należy w instalacji na nie dłużej niż 4 tygodnie, po tym okresie czasu wypuścić wodę z instalacji i nalać świeżej.
 7. 8.       Jednym słowem w dwóch słowach BUŁKA Z MASŁEM :)

 

 

 

CIEKNĄCY KOCIOŁ

 Multiseal 24 nadaje się do uszczelniania nieszczelnych kotłów węglowych.  Należy zapewnić cyrkulację wody np. jeden lub dwa grzejniki i kocioł, lub kocioł, grzejniki i bojler itp. Bardzo ważną sprawą w przypadku ciknącego kotła jest określenie siły wycieku wody.

 1. 1.       Obliczamy pojemność kotła, rur oraz podłączonych grzejników.

 1. 2.       Wlewamy Multiseal 24  do instalacji ( najlepiej przez kocioł lub grzejniki). Najlepsze wyniki daje wlewanie rozmieszanego Multiseal’a z ciepłą wodą w proporcjach 1:1.

 1. 3.       Wykręcamy filtr siatkowy na powrocie instalacji

 1. 4.       Dolewamy wody i odpowietrzamy. Ciśnienie rekomendowane przez producenta uszczelniacza to 1 bar.

 1. 5.       Warto sprawdzić wartość PH zalanej instalacji – czy woda ma wymaganą przez producenta wartość PH pomiędzy 10 i 11.

 1. 6.       Dajemy wysoki parametr na piecu im więcej stopni ma woda tym lepiej, przez okres 6-8 godzin. Proszę uważać, żeby woda w piecu się nie zagotowała.

 1. 7.       Po tym okresie możemy wypuścić wodę z pieca, nalać świeżej i podłączyć resztę instalacji w celu rozpoczęcia normalnej pracy systemu grzewczego.

 

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku kontaktu Multiseal’a 24 z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i w razie konieczności skorzystać z porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością czystej wody.

Podczas napełniania instalacji Multiseal’em należy nosić rękawice ochronne, okulary ochronne lub zadbać o ochronę twarzy. Multiseal 24 nie jest toksyczyny w określonym rozcieńczeniu ( nie należy go jednak  spożywać ).

UTYLIZACJA

Multiseal 24 może być traktowany jak zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji

SKŁAD

Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa

OKRES WAŻNOŚCI

Pięć lat od daty produkcji. Chronić przed mrozem.

Uszczelniacz występuje w opakowaniach 1l, 2,5l i 5 l.

Na życzenie klienta wysyłam uszczelniacz także w mniejszych opakowaniach, zgodnie z zapotrzebowaniem.

Napisz swoją recenzję

Multiseal 24 Układ otwarty.Kotły na paliwo stałe. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 24 Układ otwarty.Kotły na paliwo stałe. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 24 przeznaczony jest do uszczelniania wycieków wody w instalacjach z piecem na paliwo stałe.  Multiseal 24 uszczelnia instalacje, gdzie ubytek wody nie jest większy niż 30 l na dobę. Uszczelniacz idealnie nadaje się do uszczelniania cieknących kotów węglowych. 

Napisz swoją recenzję