Multiseal 30 E - Układ zamknięty - ubytek wody do 30 l na dobę Maximize

Multiseal 30 E - Wyciek z CO piec gazowy. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 30 E przeznaczony jest do uszczelniania wycieków wody w instalacjach wykonanych z rur PEX z kotłem gazowym. Multiseal 30E uszczelnia instalacje, gdzie ubytek wody nie jest większy niż 30 l na dobę. Jest to specjalistyczny środek dedykowany do nowoczesnych kotłów gazowych oraz instalacji z rur PEX. JEST TO ŚRODEK BEZPIECZNY DLA KOTŁÓW GAZOWYCH,ODPOWIETRZNIKÓW ORAZ ZAWORÓW TERMOSTATYCZNYCH

More details

 • 0,5 L
 • 1 L
 • 2,5 L

8 Items in stock

329,64 zł

USZCZELNIACZ CO MULTISEAL 30 E

Multiseal 30 E przeznaczony jest do uszczelniania wycieków z  instalacji grzewczych  pracujacych na układzie zamkniętym przy kotłach gazowych jedno i dwufunkcyjnych, gdzie wyciek nie jest większy niż 30 litrów na dobę. Płyn uszczelniający został stworzony specjalnie do instalacji z najnowszymi piecami gazowymi. Uszczelnenianie instalacji CO przebiega w okresie od kilku godzin do kilku dni i nie ma żadnego negatywnego wpływu na żywotność kotła gazowego. 

A JEST TO JEDYNY Z USZCZELNIACZY DOSTĘPNYCH NA RYNKU, KTÓREGO NIE USUWA SIĘ Z INSTALACJI. POZOSTAJE W NIEJ NA CAŁY OKRES USZCZELNIANIA ( TAK DŁUGO JAK POTRZEBA) DYNAMICZNIE I STALE DOSZCZELNIAJĄC INSTALACJĘ.

Multiseal 30 E jest dedykowany dla instalacji z rur ALU PEX połączonych złączkami zaciskowymi.  Płyn do uszczelniania instalacji centralnego ogrzewania wyjątkowo sprawdza się przy wyciekach, które pojawiają się periodycznie np. w czasie kiedy instalacja chłodnie lub gwałtownie się rozgrzewa. Jest to sprawdzony i bardzo skuteczny płyn do uszczelniania instalacji centralnego ogrzewania.

Multiseal 30 E nie nadaje się do uszczelniania kotłów w piecach do tego typu zadań dedykowane są środki Multiseal 24, Multiseal Special, Multiseal TD, Multiseal TDS. JEst to płyn dedykowany do instalacji z kotłami gazowymi najnowszych generacji. 

Multiseal 30 E nie zmniejsza średnicy uszczelnianych rur, nie zalepia zaworów termostatycznych jest bezpieczny dla ludzi i środowiska. Uszczelnienie ma miejsce, tylko w miejscu, gdzie wypływający z nieszczelnej instalacji uszczelniacz  - płyn uszczelniający do CO - ma kontakt z powietrzem atmosferycznym.  Jest bezpieczny dla kotłów gazowych tych starszych jak i najnowszych modeli.   Należy jedynie wyjąć filtr siatkowy z zalewanej instalacji.

Zasadą działania Multiseal’a 30 E jest jego krystalizacja w kontakcie z powietrzem atmosferycznym w miejscu wycieku. Niezbędne dla prawidłowego i skutecznego działania uszczelniacza są ruch cieczy w instalacji oraz podwyższona temperatura czynnik grzewczego.  W czasie całego „pobytu” uszczelniacza w instalacji powinna działać pompa cyrkulacyjna. Uszczelnienie instalacji co może zadziałać po 3 godzinach od wlania płynu uszczelniajacego, można czekać na zamierzony efekt do 3 tygodni.

Nie należy zalewać instalacji jeżeli wiadomo będzie, że temperatura cieczy w instalacji spadnie poniżej 10 º C

Na 100 litrów pojemności instalacji wlewamy minimum 1 litr uszczelniacza Multiseal 30 E. Z mojego doświdaczenie wynik, że mniej niż 2,5 litra uszczelniacza na 100 litrów instalacji nie ma senu wlewac.  W celu uzyskania jak najleszego efektu można wlać 2,5 do 3,5 litra uszczelniacza do 100 litrów instalacji. 

 

SPOSÓB UŻYCIA

 1. 1.       Obliczyć należy jaką pojemność ma instalacja, która będzie zalewana  płynem uszczelniającym. Policzyć należy przede wszystkim pojemności kaloryferów i rur, duże kotły gazowe także mają kocioł, który należy ująć w ogólnej kalkulacji. W tej kwestii proszę o telefon, na pewno pomoge.( 505070852). Zawsze nalezy zamówić uszczelniacza w płynie troche wiecej.

 1. 2.       Należy wyjąć filtr siatkowy zainstalowany na powrocie z instalacji. Filtr ten montowany jest w najbliższej okolicy pieca, więc łatwo go znaleźć.

 1. 3.       Najłatwiej wlać Multiseal do instalacji upuszczając wodę z kaloryfera. Należy zakręcić kaloryfer na zaworze termostatycznym i zaworze na powrocie. Spuszczamy z kaloryfera dla przykładu 400 ml wody, mieszamy 200 ml uszczelniacza z 200 ml ciepłej wody i wlewamy do kaloryfera za pomocą lejka. Dokładne instrukcje obrazkowe w zakładce POBIERZ. 

 1. 4.       Instalację należy dopełnić wodą i odpowietrzyć

 1. 5.       Po wlaniu uszczelniacza, można rozpocząć grzanie instalacji. Producent zaleca grzanie instalacji na wysokim parametrze, z mojego doświadczenia wynika, że powinno rozpocząć się grzanie instalacji normlanie jak codzień.

 1. 6.       Uszczelniacz nie jest wylewany z instalacji, pozostaje w niej na stałe, stale i dynamicznie w zależności od potrzeb, ją doszczelniając. NIE NALEŻY USUWAĆ USZCZELNIACZA Z INSTALACJI. 
 2. Uszczelnienie instalacji CO musi się udać !

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku kontaktu Multiseala 30 E z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i w razie konieczności skorzystać z porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością czystej wody.

Podczas napełniania instalacji Multiseal’em należy nosić rękawice ochronne, okulary ochronne lub zadbać o ochronę twarzy. Multiseal 30 E nie jest toksyczyny w określonym rozcieńczeniu ( nie należy go jednak  spożywać ).

UTYLIZACJA

Multiseal 30 E może być traktowany jak zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji

SKŁAD

Włókna, konserwanty i inne dodatki – patrz karta bezpieczeństwa

OKRES WAŻNOŚCI

Dwa lat od daty produkcji. Chronić przed mrozem.

Uszczelniacz występuje w opakowaniach 1l, 2,5l i 5l

Na życzenie klienta wysyłam uszczelniacz także w mniejszych opakowaniach, zgodnie z zapotrzebowaniem.

 

 

Napisz swoją recenzję

Multiseal 30 E - Wyciek z CO piec gazowy. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 30 E - Wyciek z CO piec gazowy. Ubytek wody do 30 l na dobę

Multiseal 30 E przeznaczony jest do uszczelniania wycieków wody w instalacjach wykonanych z rur PEX z kotłem gazowym. Multiseal 30E uszczelnia instalacje, gdzie ubytek wody nie jest większy niż 30 l na dobę. Jest to specjalistyczny środek dedykowany do nowoczesnych kotłów gazowych oraz instalacji z rur PEX. JEST TO ŚRODEK BEZPIECZNY DLA KOTŁÓW GAZOWYCH,ODPOWIETRZNIKÓW ORAZ ZAWORÓW TERMOSTATYCZNYCH

Napisz swoją recenzję