Kategorie
Uszczelniacze z rodzimy Multiseal działają na zasadzie krystalizacji w kontakcie z powietrzem atmosferycznym. Uszczelniacz wyciekając z instalacji krystalizuje tworząc kolejne warstwy korka.
Głównym , aktywnym składnikiem uszczelniaczy jest krzemian sodu ( wspólna nazwa dla związków o tej nazwie Na 2 (SiO 2 ) n O ). Krzemiany sodu są składnikiem szkła wodnego ( szkło płynne ). Środki do uszczelniania na bazie krzemianu sodu stosuje powszechnie w uszczelnianiu instalacji wodnych, chłodniczych ( w tym do uszczelniania chłodnic samochodowych).
W każdej butelce uszczelniacza na dnie osiada osad w postaci ledwo widocznych nitek masy uszczelniającej. Wstępowanie takiego osadu jest jak najbardziej normalne. Przed aplikacją uszczelniacza należy cały płyn bardzo dokładnie wymieszać, także by cały osad zniknął. To właśnie fibry tworzące osadzające się na dnie pojemnika są odpowiedzialne za uszczelnienie. Ich długość jest uzależniona od siły uszczelniacza, tzn. od wielkości wycieku jaki jest w stanie zalepić, dlatego bardzo ważne jest dostosowanie rodzaju uszczelniacza do siły wycieku.
Fakty ważne w procesie uszczelnienia.
Powodów tego, że uszczelniacz nie zadziała zawsze może być kilka, na część nie mamy żadnego wpływu, na część niestety mamy wpływ. Z jednej strony mogą to być błędy w określeniu siły wycieku ( w tej kwestii jeżeli mają Państwo jakieś problemy to proszę o kontakt – na pewno pomogę ), z drugiej strony mogą to być błędy przy zalewaniu instalacji, jej wygrzewaniu lub wypuszczaniu uszczelniacza w przypadku uszczelniaczy do wody pitnej.
Nigdy nie należy zalewać instalacji płynem uszczelniającyn w przypadku, kiedy wyciek wyraźnie się powiększa w okresie kilku dni.
NIE MOŻNA PODNOSIĆ CIŚNIENIA W INSTALACJI W CZASIE USZCZELNIENIA - ZA POMOCA KOMPRESORA !
Kontakt
Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Telefon:731-925-925
Skontaktuj się z naszą infolinią
Bądź na bieżąco